Zioła Szwedzkie Zobacz większe

Zioła Szwedzkie

Nowy produkt

Zioła Szwedzkie, SKŁAD: piołun, mirra, szafran, senes, kamfora naturalna, korzeń rabarbaru, korzeń kurkumy, manna, teriak, korzeń dziewięćsiłu, korzeń arcydzięgla.

Więcej szczegółów

21 Przedmioty

31,95 zł brutto

  • 50 g
  • 250 g
  • 500 g
  • 1000 g

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Niezwykłe połączenie ziół, których zdrowotne działanie testował całe życie szwedzki lekarz Klaus Samst, który jest autorem kompozycji, a który dożył 104 lat. Wśród wyjątkowych ziół możemy wyróżnić m.in. korzenie arcydzięgla, kurkumy czy rabarbaru oraz mannę, teriak, szafran, mirrę i wiele więcej. Doskonała dla duszy i ciała.

Co składa się na mieszankę ziół szwedzkich?
Oferowany tutaj naturalny produkt składa się aż z 11 różnych ziół szwedzkich o niezwykle dobroczynnym wpływie na zdrowie. Oto krótka charakterystyka tych roślin:

Piołun – zawarte w nim garbniki, olejki eteryczne i sole mineralne mają działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne, a ponadto działają rozkurczowo. Piołun polecany jest osobom z niestrawnościami, zgagą, a także kobietom z nieregularnym cyklem miesiączkowym. Przydatny również podczas walki z pasożytami.
Korzeń arcydzięgla – pobudza produkcję soku żołądkowego. Ma również dobroczynny wpływ na układ nerwowy.
Szafran – ta najdroższa przyprawa świata jest kluczowa w trakcie infekcji, gdyż wykazuje działanie antybakteryjne. Ponadto jej spożywanie wpływa pozytywnie na procesy trawienne i poprawia nastrój. Jest zalecana dla osób z podwyższonym ciśnieniem tętniczym.
Kamfora naturalna – ceniona już w starożytności kora cynamonowca kamforowego wykazuje przede wszystkim działanie bakteriobójcze oraz przeciwgrzybiczne. Ponadto ma ona zdolność łagodzenia bólu stawów i pobudzania trawienia.
Ziele teriaku – jego główną właściwością jest wzmacnianie naturalnej odporności organizmu oraz działanie przeciwgorączkowe.
Korzeń kurkumy – roślina ta posiada niezwykle wiele prozdrowotnych właściwości. Udowodniono, że działa ona przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie, obniża poziom cukru we krwi i wpływa pozytywnie na funkcjonowanie wątroby. Ponadto może być pomocna przy zmniejszaniu bólów menstruacyjnych oraz w ospie wietrznej.
Manna – oprócz działania antybakteryjnego i przeciwgrzybicznego wykazuje również właściwości moczopędne.
Korzeń dziewięćsił – ma dobry wpływ na trawienie, a ponadto posiada właściwości moczopędne i skraca czas gojenia się ran. Jest zalecany dla osób cierpiących na choroby wątroby oraz mających kłopot z nadmiernym gromadzeniem wody przez organizm.
Mirra – wykazuje działanie antybakteryjne i pomaga w walce z grzybami w organizmie. Jest zalecana dla osób z trądzikiem oraz innymi problemami skórnymi.
Liście senesu – popularna roślina stosowana przez osoby z problemami z układem pokarmowym.
Korzeń rabarbaru – ceniony przede wszystkim za działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Poprawia także perystaltykę jelit.
Właściwości ziół szwedzkich
Wszystkie rośliny wchodzące w skład mieszanki Ziół szwedzkich posiadają niezwykłe, prozdrowotne właściwości. Jednak dopiero połączenie i stosowanie ich w formie nalewki daje najlepsze efekty, do których należy m.in.:

łagodzenie zawrotów głowy,
likwidacja obrzęków,
pomoc przy bólu żołądka,
obniżanie gorączki,
usuwanie zmian skórnych,
łagodzenie objawów kaca,
zmniejszanie wzdęć,
pomoc w walce ze stanami zapalnymi w organizmie,
poprawa pamięci i koncentracji,
zmniejszanie bólów menstruacyjnych, zębowych i nie tylko,
łagodzenie infekcji gardła,
pomoc przy wzdęciach,
poprawa procesów trawiennych,
usuwanie obrzęków,
zbijanie gorączki.

Jak stosować zioła szwedzkie?
100g opakowanie mieszanki należy zalać 1,4 litra alkoholu 38-40% (zaleca się użyć wódki żytniej lub dobrej jakości wódki owocowej) i odstawić na 14 dni w ciepłe miejsce (ok. 25 st. C). Przygotowaną mieszaniną ziół szwedzkich i alkoholu należy wstrząsnąć raz dziennie. Po 14 dniach mieszankę należy odcedzić i przelać do ciemnych butelek lub słoików. Zamknąć i trzymać w chodnym miejscu, np. w piwnicy. Sporządzona w ten sposób mieszanka ziół szwedzkich może leżeć dłuższy czas (nawet do kilku lat). Zaleca się przyjmować nalewkę w ilości 1 łyżeczki od herbaty dwa razy dziennie – rano i wieczorem rozcieńczając ją wodą, sokiem lub dodając do herbaty.

Składniki: ziele piołunu, liście senesu, kamfora naturalna, korzeń rabarbaru, korzeń kurkumy, manna, ziele teriaku, korzeń arcydzięgla, mirra, korzeń dziewięćsiłu, szafran


Przeciwwskazania
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Ziół szwedzkich powinny także unikać osoby chorujące na padaczkę oraz z niedrożnością jelit. Nie są one również zalecane dla kobiet w ciąży. Przed rozpoczęciem stosowania tego produktu warto zasięgnąć opinii lekarza i skonsultować z nim swój stan zdrowia.
Zioła szwedzkie należy przechowywać w zamkniętych opakowaniach, chroniąc przed światłem, wilgocią i wpływem obcych zapachów i poza zasięgiem dzieci. Zamieszczone opisy produktów mają charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w ww. kwestii należy konsultować z lekarzem.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Zioła Szwedzkie

Zioła Szwedzkie

Zioła Szwedzkie, SKŁAD: piołun, mirra, szafran, senes, kamfora naturalna, korzeń rabarbaru, korzeń kurkumy, manna, teriak, korzeń dziewięćsiłu, korzeń arcydzięgla.

Produkty powiązane